Současný i minulý hardware Apple - Servery

Mac mini Server (2010)

Mac mini Server (2010)
Foto: Apple

Vylepšení  Maca mini nezahrnovalo jen klasický Mac mini, ale také serverovou variantu. I serverová varianta tak získala rychlejší grafiku, více paměti, HDMI či slot pro SD kartu. Stejně jako předchozí varianta tohoto serveru se dodává bez optické mechaniky, protože místo ní je zde druhý pevný disk.

Informace o produktu Mac mini Server (2010)

 

Mac mini Server

Mac mini Server
Foto: Apple

Po sedmi měsících od předchozí verze Apple udělal několik drobných úprav. Zvýšil rychlost procesu na základních 2,26 GHz, základní paměť je 2 GB RAM a 160 GB pevný disk. Pro silnější uživatele je k dispozici i serverová verze, která má místo optické mechaniky druhý pevný disk. Počítač je možné objednat také s 2,53 GHz a 2,66 GHz procesorem

Informace o produktu Mac mini Server

 

Xserve (začátek roku 2009)

Xserve (začátek roku 2009)
Foto: Apple

Apple aktualizoval poslední z Xserve řady v roce 2009 tím, že do nich umístil stejné procesory Nehalem, které jsou i v Mac Pro. Ačkoliv jsou frekvence nižší, než u Xserver z roku 2008, efektivita Nehalem architektury je zcela jinde oproti modelům předchozího roku. Čipy Nehalemu podporují Hyperthreading, takže každé jádro umožňuje emulovat dva procesory. Nechybí ani podpora Turbo Boost, technologie která umožňuje dočasně zvýšit frekvenci jader, pokud to dovolí teplota.

Informace o produktu Xserve (začátek roku 2009)

 

Xserve Quad Core

Xserve Quad Core
Foto: Apple

Apple konečně aktualizoval Xerver z jeho základní dvoujaderné konfigurace na 2.0 GHz na 2,8 GHz čtyřjaderného s možností mít 2,8 GHz dvoujaderný procesor či 3,0 GHz čtyřjaderný procesor. V tuto chvíli tedy odpovídá současnému Macu Pro.

Informace o produktu Xserve Quad Core

 

Xserve (konec roku 2006)

Xserve (konec roku 2006)
Foto: Apple

Apple oznamoval tento model v sprnu 2006,a le prodával je až od listopadu. Xserve (Konec roku 2006) byl první nový Xserve po dvou letech a nahrazoval Xserve G5. Největší změnou v tomto modelu byly dva dvou-jaderné procesory Intel Xeon 5100, které dokončil přechod Apple na Intel. Prodával se v jednom velmi flexibilním modelu se základní cenou 2999 dolarů. BTO volby zahrnovaly 8x DL SuperDrive, až 2,2 TB místa na disku, tři hot-swapované mechaniky, 32 GB RAM (do 8 slotů), Fibre Channel PCI Express a Dual-Channel Ultra320 SCSI PCI-X karty a Xserve RAID kartu.

Informace o produktu Xserve (konec roku 2006)

 
 

Důležité upozornění: Přestože bylo věnováno maximální péči tomu, aby údaje uvedené u jednotlivých modelů bylo maximálně přesné, mohla se vloudit chyba. V takovém případě použijte e-mail malenovinky (zavináč) firstnet (tečka) cz nebo emailový formulář. Pro zaručení přesnosti má každá z položek jednu z následujících ikon.

Označující, že produkt nebyl řádně revidován. Mohou se v popisech objevovat chyby jak v parametrech, tak různé překlepy či může chybět popis produktu.

Označující, že produkt byl revidován jedním uživatelem. V této fázi by měl mít produkt již hotové všechny popisky a opraveny nejzásadnější chyby.

Označujícící, že produkt byl revidován více uživateli a měl by tedy obsahovat zaručené a přesné údaje bez chyb. Záznam o produktu by tedy měl být také kompletní. Tento stav získá záznam, o kterém jeden či více uživatelů prohlásí, že je v pořádku.

 
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License