Současný i minulý hardware Apple - eMacy

eMac (2005)

eMac (2005)
Foto: Apple

A opět se jedná o průběžné vylepšování této řady. Tentokráte o 15% ve srovnání s 1,25 GHz eMacem z roku 2004. Procesor použitý u tohoto modelu má stejných 512 KB Level 2 cache je minulý modem. Interní bluetooth zůstává stále volitelný. Apple vyměnil grafický procesor Radeon 9200 za Radeon 9600 a zvýšil velikosti paměti z 32 MB na 64 MB. SuperDrive vypaluje stále 8x, ale na rozdíl od modelu z minulého roku, vypaluje také dvouvrstvé DVD.

Informace o produktu eMac (2005)

 

eMac (USB 2.0)

eMac (USB 2.0)
Foto: Apple

Tento eMac je dalším příkladem postupného vylepšování produktové řady u Apple. Edice z roku 2004 získala 25% zrychlení CPU a sběrnice oproti verzi z minulého roku. G4 procesor v tomto modelu má také větší L2 cache (512KB oproti 256KB), což ještě vylepšuje výkon tohoto stroje.

Informace o produktu eMac (USB 2.0)

 

eMac (ATI grafika)

eMac (ATI grafika)
Foto: Apple

Rok po uvedení prvního eMaca na trh, mu Apple zvýšil rychlost na 1 GHz a přesunul jej na 133 MHz sběrnici. Přidal také podporu AirPort Extreme. Změnila se také grafická karta z nVidie na Radeon 7500 a zvýšila se rychlost vypalování DVD ze 2x na 4x. Objevil se také video výstup pro externí monitor, který zrcadlil cokoliv bylo zobrazeno v interním monitoru.

Informace o produktu eMac (ATI grafika)

 

eMac

eMac
Foto: Apple

Spekulace o 17" iMacovi se šířily již od roku 1998. Apple jej vyrobil až v roce 2002, kdy uvedl eMac, tedy počítač s parametry iMacu, ale určený pro školní trh. Základní model neobsahoval modem, vyšší již ano.

Informace o produktu eMac

 

Důležité upozornění: Přestože bylo věnováno maximální péči tomu, aby údaje uvedené u jednotlivých modelů bylo maximálně přesné, mohla se vloudit chyba. V takovém případě použijte e-mail malenovinky (zavináč) firstnet (tečka) cz nebo emailový formulář. Pro zaručení přesnosti má každá z položek jednu z následujících ikon.

Označující, že produkt nebyl řádně revidován. Mohou se v popisech objevovat chyby jak v parametrech, tak různé překlepy či může chybět popis produktu.

Označující, že produkt byl revidován jedním uživatelem. V této fázi by měl mít produkt již hotové všechny popisky a opraveny nejzásadnější chyby.

Označujícící, že produkt byl revidován více uživateli a měl by tedy obsahovat zaručené a přesné údaje bez chyb. Záznam o produktu by tedy měl být také kompletní. Tento stav získá záznam, o kterém jeden či více uživatelů prohlásí, že je v pořádku.

 
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License