Současný i minulý hardware Apple - Macintosh II

Macintosh IIvx

Macintosh IIvx
Foto: Apple

Macintosh IIvx byl vzpuštěn těsně před stroji Quadra/Centris. Macintosh IIvx byl nejen nejpomalejší a zastaralý, ale také to byl poslední počítač řady Macintosh II, který byl prodáván na americkém trhu. Navzdory obecnému názoru, Performa 600 nebyla IIvx. Performa 600 byla v zásadě Macintosh IIvi s rychlejším procesorem. Tato chybná koncepce dala velmi špatné jméno Macintoshe IIvx. IIvx má procesor 68030 na frekvenci 32 MHz, bohužel umístění tohoto procesoru na sběrnici s polovinou frekvence procesoru byl velmi závažný výkonnostní problém a recept na neštěstí. Navíc byl zabalen do příšerné kovové krabice ve stylu běžného PC, takže nebylo jen pomalé, ale ani nevypadalo hezky.

Informace o produktu Macintosh IIvx

 

Macintosh IIvi

Macintosh IIvi
Foto: Apple

Macintosh IIvi se objevil na trhu jen velmi krátce (pouhé 4 měsíce od uvedení). Pozdější modely využívaly návrh základní desky tohoto počítače, ale přidávaly zde silnější procesor. IIvi bylo prodáváno se 40, 160 a 400 MB pevným diskem, třemi NuBUS sloty a PDS. IIvi byl prakticky Macintosh IIvx s pomalejším procesorem (16 MHz oproti 32 MHz) a bez matematického koprocesoru. Macintosh Performa 600 byl prakticky Macintosh IIvi s 32 MHz procesorem od IIvx. Na rozdíl od IIvx, IIvi nepřijme Level 2 cache, ačkoliv funguje s akcelerátorem.

Informace o produktu Macintosh IIvi

 

Macintosh IIsi

Macintosh IIsi
Foto: Apple

Apple představil Macintosh IIsi společně s dalšími dvěmi levnými Macy - Macintosh Classic a Macintosh LC. Macintosh IIsi je levná varianta Macintosh IIci v menší počítačové skříni. Macintosh IIsi má unikátní skřín, 10 cm vysokou a trochu menší než Macintosh LC. Původně stál mezi 3770 a 4570 dolary v závislosti na konfiguraci.

Informace o produktu Macintosh IIsi

 

Macintosh IIfx

Macintosh IIfx
Foto: Apple

Šest měsíců po přechodu z 16 MHz na 25 MHz s IIci, Apple uvedl "zatraceně rychlé" (v originále whicked fast) 40 MHz IIfx. Byl to sen grafických designérů té doby, s výkonem téměř třikrát vyšším než IIx, díky rychlému CPU, novému typu paměti RAM a speciální SCSI DMA a I/O čipům, které ulevovali CPU. Vyššímu výkonu napomohla také 32 kb statická RAM cache.

Informace o produktu Macintosh IIfx

 

Macintosh IIci

Macintosh IIci
Foto: Apple

Apple Macintosh IIci je aktualizovanou verzí Macintosh IIcx. Sdílel stejný kompaktní design se třemi rozšiřujícími sloty. IIci mělo 25 MHz procesor 68030 s 68882 koprocesorem. Původně se cena pohybovala okolo 6500 dolarů (s 80 MB HDD a dalšími komponenty až 8 800 dolarů). Macintosh IIci byl prvním macem (vyjma těch s designem vše v jednom), který měl grafický čip a výstup pro monitor na základní desce (Macintosh II, IIx, IIfx a IIcx používaly NuBus kartu). Jelikož však grafická karta na základní desce používala jako video RAM tu systémovou, mnoho uživatelů raději používalo NuBus kartu i s IIci. IIci bylo velmi populární začátkem 90-tých let, dokud nebylo zastíněno sérií Quadra a pozdějšími PowerMacy.

Informace o produktu Macintosh IIci

 
 

Důležité upozornění: Přestože bylo věnováno maximální péči tomu, aby údaje uvedené u jednotlivých modelů bylo maximálně přesné, mohla se vloudit chyba. V takovém případě použijte e-mail malenovinky (zavináč) firstnet (tečka) cz nebo emailový formulář. Pro zaručení přesnosti má každá z položek jednu z následujících ikon.

Označující, že produkt nebyl řádně revidován. Mohou se v popisech objevovat chyby jak v parametrech, tak různé překlepy či může chybět popis produktu.

Označující, že produkt byl revidován jedním uživatelem. V této fázi by měl mít produkt již hotové všechny popisky a opraveny nejzásadnější chyby.

Označujícící, že produkt byl revidován více uživateli a měl by tedy obsahovat zaručené a přesné údaje bez chyb. Záznam o produktu by tedy měl být také kompletní. Tento stav získá záznam, o kterém jeden či více uživatelů prohlásí, že je v pořádku.

 
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License