Hardware Apple: Apple Wireless Keyboard (2007)

Apple Wireless Keyboard (2007)

Apple Wireless Keyboard (2007)
Foto: Apple

V srpnu 2007 Apple uvedl kompletně předělaný model Apple Wireless Keyboard. Nový model je tenčí než jeho předchůdce a má hliníkový obal. Další novinkou jsou nové funkční klávesy, které slouží jako ovládání médií a Dashboardu. Na rozdíl od předchozí verze má tato klávesnice rozložení kláves podobné MacBooku. Klávesa pro zapínání počítače je umístěna na pravou stranu klávesnice a chybí numerický blok.

Klávesa caps-lock měla funkci, která zamezí náhodnému stisknutí - klávesu bylo nutné chvíli podržet, než se skutečně aktivovala. Toto chování nebylo možné nastavit a frustrovalo mnoho uživatelů, kteří si přemapovali tuto klávesu na jinou, např. Kontrol. Toto chování bylo opraveno ve firmware updatu 1.0, ačkoliv tento fakt není zmíněn v poznámkách k vydání. Nová verze klávesnice také vyžaduje pouze tři AA baterie. O jednu méně než předchůdce. To umožňuje čtvrtou baterii umístit do bezdrátové myši (Mighty Mouse funguje i s jednou baterií), která může používat jednu nebo dvě AA baterie.

Ačkoliv Apple podporuje pouze počítače Macintosh, klávesnice může být použita také u Windows PC, pokud se správně nastaví Bluetooth a nainstaluje příslušný ovladač u Windows. Použití Fn a Vysunout vyžaduje úpravu generického HID ovladače. Povolení multimediálních kláves a přemapování kláves je také možné.

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License