Listopad 1959: Narodil se Tim Cook

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Tim D. Cook je v současné době provozní ředitel Apple (COO). Před tím, než v roce 1998 přišel do Apple, pracoval v Compaqu jako VP pro korporátní materiály. Najat byl Stevem Jobsem, nejdříve jako starší vice president celosvětového provozu.

Cookovi se přisuzuje rušení vlastních továren Apple po celém světě, což pomohlo Apple snížit množství položek na skladu Apple (a zvýšilo množství skladových zásob u jeho partnerů), uspořádalo distributorské kanály a dramaticky zvýšilo marže.

V lednu 2007 Cook povýšil do funkce COO. Dobré hospodářské výsledky Apple jsou totiž také jeho zásluha. Cook se stal na krátkou dobou také CEO Apple, když se v roce 2004 Steve Jobs zotavoval z chirurgického zákroku. V roce 2009 se Cook stal opět CEO Apple na několik měsíců, zatímco se Steve Jobs zotavoval z transplantace jater.

Tim Cook pracoval také 12 let u IBM, naposledy jako ředitel North American Fulfillment, kde vedl výrobu a distribuci dílů pro osobní počítače IBM v Severní a Latinské americe.

Tim Cook má titul M.B.A z Dukovy Univerzity a bakalářský diplom z průmyslového inženýrství u Auburnovy Univerzity.

Tim Cook se také ukázal jako finančně konzervativní - a méně šťastný - v jiných rozhodnutích. Když se přestěhoval do Kalifornie aby se připojil k Apple, pronajal si domek v Palo Alto, něchtěl platit vysokou cenu za nemovitost v Silicon Valley, které od té doby několikanásobně vzrostly. Susan Bailey, vyšší manažer ve společnosti Avaya Inc a jeho přítel a bývalý kolega o něm říkal: "Měl jsem s ním loni večeři v Palo Alto a řekl mi, že 'Nemůžu uvěřit, že jsem si svůj dům nekoupil.'".

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License