Historické milníky Apple 1900 - 1975

30.11.1973: Dominika Nell Applová

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Podle článku na ihned, alespoň část designu iPhone bylo navrženo designérkou českého původu Dominkou Nell Applovou. Ta se často podepisuje zkratkou DNA. "Nic v Silicon Valley není práce jednoho člověka,“ uvedla Dominika Nell Applová o své práci pro Apple v pořadu Na plovárně.

Podrobněji o události: Dominika Nell Applová

 

30.11.1971: Steve Jobs odchází z univerzity

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Když si Steve Jobs vybíral školu, zcela nelogicky a naivně si vybral školu, která je stejně drahá jako Standford a na kterou padly prakticky veškeré úspory Stevových adoptivních rodičů. Po šesti měsících Steve Jobs neviděl ve škole žádnou protihodnotu, nevěděl co se svým životem dělat a neměl potuchy, jak by mu univerzita mohla pomoci.

Podrobněji o události: Steve Jobs odchází z univerzity

 

30.11.1971: Narodil se Dave Hyatt

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Dave Hyatt je softwarový vývojář, který je v současné době zaměstnán u Apple, kde je součástí vývojářského týmu zodpovědného za prohlížeč Safari a WebKit framework. Hyatt byl součástí původního týmu, který distribuoval beta verze a verzi 1.0 tohoto prohlížeče. V současnosti je architektem Safari a WebKitu.

Podrobněji o události: Narodil se Dave Hyatt

 

30.11.1970: První počítač Steva Wozniaka začal hořet

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Steve Wozniak byl oceňován celou řadou lidí, ale všechny začátky jsou těžké a tak ani Steve Wozniak neměl dostatek financí k tomu, aby si mohl stavět počítače podle svého. V té době musel používat pouze to, co si mohl dovolit - papír. Mimochodem Steve Wozniak má také kredit za to, že je to poslední člověk, který vlastními silami (a pouze vlastními silami) sestrojil komerčně prodávaný počítač.

Podrobněji o události: První počítač Steva Wozniaka začal hořet

 

30.11.1969: Otevírá se Xerox PARC

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Xerox PARC byl otevřen 1. července 1970 jako divize společnosti Xerox Corp. Hlavní motivem investice do této divize bylo vytvoření prostoru pro vývoj nových technologií a čerstvých konceptů, které by vedly k budoucím produktům. Pokud se podíváme, co vše z tohoto projektu vzniklo (Ethernet, laserový tisk či grafické uživatelské rozhraní), první části plánu (vývoj nových technologií) bylo dosaženo.

Podrobněji o události: Otevírá se Xerox PARC

 
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License