30.11.1973: Dominika Nell Applová

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Podle článku na ihned, alespoň část designu iPhone bylo navrženo designérkou českého původu Dominkou Nell Applovou. Ta se často podepisuje zkratkou DNA. "Nic v Silicon Valley není práce jednoho člověka,“ uvedla Dominika Nell Applová o své práci pro Apple v pořadu Na plovárně.

Z veřejně přístupných informací je zřejmé, že tato česká designérka pracovala do roku 2000 v Silicon Valley ve firmě Ideo, kde pomáhala navrhovat vozítko pro NASA na Mars, pomáhala pracovat na vývoji iPhone pro Apple (článek na czech design z roku 2009, dreamlive.cz z roku 2010 ) a byla členem týmu okolo Billa Gates. Od roku 2005 pracovala v Londýně s BP, kde vedla think-talk pro alternativní energie. V roce 2008 založila s Daliborem Dědkem firmu ALBUMteam Ltd., která vyvíjí spotřební elektorniku v oblasti digitálních obrazů a se strojním inženýrem Toddem Pelmanem firmu Blue Green Pacific, která vyvíjí malá větrné trubíny pro výrobu energie na střech domů.

Dominka Nell Applová získala bakalářský titul na institutu designu v Pittsburgu a magisterské na Rhode Island School of Design.

Kromě práce v renomovaných designových studiích, také tři roky přednášela na Standfordu design výrobků. Po pěti letech u společnosti Ideo opustila toto zaměstnání a přestěhovala se do Londýna.

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License