30.11.2009: Siri je koupeno společností Apple

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

O několik měsíců dříve se tvrdilo, že pokud promeškáte Siri, promeškáte budoucnost Webu. O pár měsíců později to vypadá, že Apple nepromeškal budoucnost Webu. Podle federální komise pro cenné papíry, Apple tuto společnost koupil.

A proč je tato společnost tak zajímavá? Předně, o tuto společnost měl zájem také Google a byl velmi překvapen, když onen "tajný" protihráč byl Apple. Ale hlavně jde o produkt, který společnost nabízí: Jedná se o aplikace ke které můžete mluvit a ona je schopna provést věci jako objednat taxi nebo vám koupit lístky do kina. Vše je jen o robustním aplikačním rozhraní, které tato aplikace využívá. V době, kdy se tato aplikace objevila, byla k dispozici na iPhone a iPad a plánovalo se vypuštění aplikace i na další platformy.

Léta se hovoří o tom, že Apple chce postavit vlastní vyhledávač. Nikdo však nepředpokládal, že by se Apple snažil o tradiční vyhledávač a konkurovat tak Google. Místo toho, Apple plánuje zaútočit nepřímo a to pomocí "jednoduché" aplikace na rozpoznávání hlasu, umožňující svázat své služby se specifickými úkoly jako objednat taxi, udělat rezervaci v restauraci či koupit si lístky do divadla.

Odkazy z událostí:

Odkazy Hardware:

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License