Možná jste se ocitli v situaci, kdy by jste potřebovali spustit více instancí téže aplikace. Na Leopardu to lze velmi jednoduše, pokud tedy aplikace nepotřebuje exkluzivní práva k souborům atd.
V Leopardovi se objevil příkaz open (pochopitelně v Terminálu), který vám je schopen otevřít i aplikaci, která se zobrazuje pouze v grafickém režimu, jako například Mail.app.
open -n /Applications/Mail.app
Vzhledem k tomu, že funguje přetahování ikon aplikací do terminálu, lze správný příkaz nastavit tak, že napíšete do Terminálu jen "open -n " a pak přesunete do okna terminálu aplikaci.
To samozřejmě bude fungovat výborně, pokud se jedná o aplikaci, která horlivě nevyužívá soubor, respektive nezamyká jej. Může se vám totiž stát, že aplikace nepůjde spustit právě kvůli tomuto důvodu. Typickým kandidátem pro tuto funkci je například Microsoftí Remote Desktop, pokud se potřebujete připojit k Windows z Maca.
Pokud nemáte Leoparda, nezoufejte. Existuje ještě jedna možnost, nicméně není tak pohodlná jako v Leopardovi. V terminálu spouštíte složitější příkaz:
/Cesta/k/Aplikaci/Aplikace.app/Contents/MacOS/Aplikace &
Pro Text Edit by to tedy vypadalo takto:
/Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit &
Bohužel v případě karbonizovaných aplikací je situace ještě složitější, můsí se totiž spouště přes LaunchCFMApp aplikaci:
/System/Library/Frameworks/Carbon.framework/Versions/Current/Support/LaunchCFMApp "/Cesta/k/Aplikaci/Aplikace" &
I zde však platí omezení na aplikace, které nepoužívají výhradní práva na soubory, například tím že soubor otevřou pro zápis.