Malé novinky o velkých věcech

VLC
Foto: VLC
Poslat odkaz Kompatibilita VLC a HandBrake na facebook Poslat odkaz Kompatibilita VLC a HandBrake na twitter

VideoLAN (VLC) víceúčelová, cross platformní, opensource aplikace byla aktualizována na verzi 1.02 s 64-bitovou podporou. Ačkoliv se nejedná o verzi, která by optimalizovala kód, přechod na 64-bitový režim umožní alespoň částečné zvýšení výkonu. Nová verze také opravuje několik bezpečnostních chyb.

Po téměř 2 měsících a 27 miliónů stažených verzí VLC 1.0.1, VLC tým hrdě oznamuje třetí verzi Goldeneye větve VLC: 1.0.2

Tato verze opravuje mnoho chyb, hlavně pro SSA dekódování, v4/2 MacOS interface, ogg-theora, x364 moduly a bezpečnostní problémy. Také přináš port pro 64-bitovou Mac OS platformu a 2 nové jazyky. Kvůli bezpečnostním problémů v předchozí verzi, velmi doporučujeme aktualizaci na tuto verzi VLC.

Pokud si však stáhnete novou verzi VLC, pravděpodobně zjistíte, že vám nebude fungovat dekodování DVD disků v HandBrake (Handbrake s pomocí VLC, respektive s pomocí jeho dekodéru, umožňuje překódovat DVD disk pro použití třeba v iPodu, nativně to však neumí). Pokud se ptáte, proč HandBrake nemá nativní podporu dekódování šifrovaných DVD disků, tak je to proto, že někteří z vývojářů, kteří se podílejí na vývoji této aplikace mají problémy s podporováním této technologie (což se u amerických vývojářů není co divit) a nechtěli svazovat své jméno s touto, řekněme šedou zónou aplikace.

Řešením problému je použití 64-bitové verze HandBrake aplikace, která je však dosud pouze v beta verzi.

Publikováno: 30.11.2008

 

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License