Zkušenosti s tiskárnou HP PSC1510

Zkušenosti s tiskárnou HP PSC1510

Ačkoliv jsem nikdy příliš nemiloval multifunkční zařízení - je tam mnoho věcí, které se mohou pokazit. Snaha o úspoře místa nakonec rozhodla a tak jsem si koupil tiskárnu z dílen HP - PSC 1510. Pokud se ptáte, proč zrovna HP, tak proto, že můj zaměstanavatel mi u HP domluvil velmi výrazné slevy, díky němu mám také větší šanci vyhádat na HP exkluzivnější podmínky.

No a proč 1510? Protože tiskárnu potřebuji jednou za uherský rok, ale blíží se doba, kdy ji budu potřebovat až příliš akutně a už mi nebude stačit čekat na to, než si budu muset těch pár stránek vytisknout v práci.

Časem jsem si chtěl stejně pořídit i skener a tak volba barevná tiskárna/skener/kopírka mi připadla jako rozumná i s tím, že cartridge jsou malinkaté.

Ale rozhodl jsem se napsat tuto mini recenzi ne z důvodu technických parametrů, ty si můžete přečíst sami. (třeba na odkazu viz. níže).

Chtěl jsem upozornit na tuto tiskárnu, protože HP ji nabízí i pro Mac OS 9 a OS X. Tiskárna obsahuje ovladače, které jsou kompatibilní s tiskovými nástroji od Apple. Navíc obsahuje programy (od HP) pro ovládání skeneru a dokonce i s OCR. Velmi mne proto překvapilo, když jsem zjistil, že OCR funguje pod Mac OS X 10.4.3 velmi dobře a dokonce i v češtině (alespoň podle předvoleb, neměl jsem čas to vše vyzkoušet). Program, který se používá pro OCR je Readiris ve verzi 9.

Skener spolupracuje i s iPhotem a tak je možné naskenované materiály ihned vložit do knihovny iPhota. Samotný software od HP umožňuje podobné funkce jako iPhoto, včetně úpravy fotografií.

Při tisku mě zarazilo, že ovladač tiskárny je schopen při tisku fotografií (tiskárna prý umí tisknout od kraje ke kraji, ale nezkoušel jsem - zatím) přidávat některé efekty k fotografiím či odstraňovat efekt červených očí - alespoň podle předvoleb.

Jediné co této tiskárně trochu kazí image je fakt, že ji výrobce dodává bez USB kabelu, který si je nutné dokoupit zvlášť.

Poslat Zkušenosti s tiskárnou HP PSC1510 na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License