Yellow Dog Linux našel nového partnera

Yellow Dog Linux našel nového partnera

Když Apple Computer oznámil plánovaný přechod na Intelovský čip, jedna ze zasažených společností byla Terra Soft Solutions, která se specializovala na Linuxovou distribuci postavenou právě nad PowerPC čipem a tedy na Macovské platformě - Yellow Dog Linux.

Ohlášení přechodu na Intelovskou architekturu bylo pro Terra Soft jako blesk z čistého nebe, Terra Softu tak nezbylo nic jiného než začít hledat alternativního dodavatele hardware, na kterém by jejich systém mohl fungovat. Minulý týden Terra Soft oznámil, že se dohodl s firmou Mercury Computer Systems a bude Yellow Dog Linux dodávat k jejich serverovým systémům XR9, obsahujícím stejný G5 čip jako v Xservu. 2,4GHz čipy v systémech XR9 jsou o něco málo rychlejší, než ty současné používané v nejrychlejších Xservech.

Kai Staaats, CEO Terra Softu, prohlásil, že žádný z dalších společností kterou bude mít za partnera již nemůže konkurovat rozpoznávání značky a síle marketingu, které má Apple. Na druhou stranu, Staats také prohlásil, že v tuto chvíli může software využívat lépe severový hardware a neobcházejí design Apple. Podle něj je také odchod Apple o PowerPC jednou z věcí, která umožní lépe rozvíjet tuto platformu - Apple byl dominantním hráčem na trhu s PowerPC a bylo obtížné se tak dostat na tento trh.

Poslat Yellow Dog Linux našel nového partnera na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License