Walt Disney chce koupit Pixar

Walt Disney chce koupit Pixar

Walt Disney je prý blízko k tomu, koupit Pixar Animation Studio ve smlouvě, která může dovolit Stevu Jobsovi a jeho týmu rozšířit vliv na tohoto giganta zábavního průmyslu - tvrdí The Wall Street Journal.

Tito dva animační gigantu mají prý vážná jedná již několi měsíců a hledají cestu jak pokračovat v oboustranné spolupráci. Podle zprávy, Disney by měl zaplatit Pixaru 6,7 miliardy dolarů v akciích, které udělají ze Steva Jobse - ředitele Pixaru - jednotlivce, který vlastní nejvíce akcií v Disney.

Jen pro připomenutí, Pixar se rozcházel s Disneyem před několika lety, protože se Stevovi zdálo, že Disney příliš zneužívá svého postavení a smlouva podepsaná s Disneyem není pro Pixar tak výhodná jako před lety.

Disney prakticky neprodukoval žádné 3D animace bez Pixaru. Po rozchodu s Pixarem přišel například se Strašpytlíkem - pokud jste však tento film neviděli, tak na něj raději ani nechoďte. Viděl jsem ho s malým synem kamarádky, který z toho měl rozpačité pocity. První polovina filmu by se dala relativně zkousnout - přestože to byla reklama na americký styl života - ale když se v druhé polovině filmu objevili ufouni, kteří likvidovali vše kolem myslím, že scénárista nepochopil, že 3D film neznamená, že tam za každou cenu musí být mimozemšťani. Navíc ani grafika jako taková - přestože technicky výborná - neměla ten příjemný styl Pixaru.

Oproti tomu se Pixaru bez Disneyho dařilo velmi dobře.

Poslat Walt Disney chce koupit Pixar na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License