Protichůdné informace o iPodu nano

Protichůdné informace o iPodu nano

Zatímco New York Times mluví o tom, jak je iPod nano skvělý a jak Apple láme rekordy tím, že již více jak tři roky vlastní 80 procent trhu, čímž popírá tvrzení analytiků Gene Munster a Piper Jaffray. Podle Apple Insider prodeje iPodu nano nejsou tak velké. Během prvního týdne všechny Apple Story prodali sotva jednu čtvrtinu jejich skladových zásob.

Zatímco co New York Times pokračuje recenzí iPodu nano, Apple Insider podporuje svá tvrzení. Několik Apple Storů v Kalifornii získalo více než 1400 iPodů nano, tvrdí však že prodali pouze několik málo stovek kusů. Je to zajímavé vzhledem k příznivým recenzím od analytiků a médií.

Shaw Wu, analytik pro American Technology Research tvrdí, že se prodej iPodů nano nejsou špatné, ale rozhodně nelze mluvit o vynikajícím prodeji.

Podle analytik; Apple story, které byly kontaktovány prodaly pouze 200-500 kusů z 1800 až 2000 iPodů nano. Wu také potvrdil, že černý iPod nano je mnohem žádanější než bílý model a to v poměru 5:1 až 8:1. To je ironicky přesně naopak v poměru s jakým Apple iPody nano vyrábí. iPody nano totiž Apple vyrábí tak, že na jeden černý přijde 5 až 8 bílých. Vyprodává se zejména 4GB černý model, ostatní model jsou stále na skladech.

Dále se spekuluje o tom, že Apple sleví cenu o 50 dolarů, jestliže prodeje půjdou stejným tempem.

Poslat Protichůdné informace o iPodu nano na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License