Proč jsou Microsoft a Adobe tak pomalí při přechodu na Intel?

Proč jsou Microsoft a Adobe tak pomalí při přechodu na Intel?

Článek na AppleXnet se zamýšlí nad tím, proč Adobe a Microsoft nejásali nad přechodem Apple k Intelu. Jako hlavní důvod uvádí Carbon.

Není tomu ještě tak dávno, kdy všichni přeportovávali aplikace z Mac OS 9 do Mac OS X. Aby Apple usnadnil vývojářům přechod, uvonil Carbon jako dočasné řešení, které jim pomůže pro přechod na nový operační systém. Jak se to u některých dočasných řešení stává, řešení přetrvalo.

Paradoxně, díky existenci Carbonu, vývojáři mohli zůstat u svého oblíbeného vývojářského prostředí - Metrowerks Code Warrioru. Proto bylo pro ně obrovským šokem, když zjistili, že pro aplikace na novém hardware již Metrowerks nebude fungovat a budou muset přiejít k Xcode.

Souhlasím s příspěvky pod články, že vyvíjet něco v Cocoa je mnohem rychlejší než pod Carbonem, nicméně Cocoa nabízí pouze něco, čemu bychom mohli říkat "předlohy". V okamžiku, kdy vám tyto předlohy nevyhovují, stejně si budete muset svou verzi napsat sami. Nehledě na to, že Office a Photoshop nejsou malé aplikace, ale obrovské aplikace, na jejichž vývoji spolupracuje hromada lidí. Ona hromada lidí napsala hromadu kódu, kterou budou muset změnit.

Naštěstí pro Apple a pro uživatele, je trh Apple dostatečně velký, aby těmto společnostem stálo za to vyvinout novou verzi a to i tehdy, kdy budou muset udržovat verze ve dvou různých vývojářských prostředích.

Poslat Proč jsou Microsoft a Adobe tak pomalí při přechodu na Intel? na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License