Problémy Mac OS X 10.5.3

Problémy Mac OS X 10.5.3

Jak už to tak bývá, aktualizace systému vždy přináší některé dětské nemoci.

Server MacFixIt tvrdí, že v nové aktualizaci nefungují soubory .pac umožňující systému vybrat správný proxy server. To pak může způsobit pád iTunes. Zrušení využití tohoto souboru v Systémových předvolbách sítě (Nastavení proxy) problém vyřešilo. Použití .pac souborů způsobuje i nevídaně intenzivní využívání CPU a další problémy.

Pochopitelně se na základě toho objevují problémy s .Mac a synchronizací. Pokud chcete mít jistotu, že se vás tento problém netýká, zkontrolujte si vaši konfiguraci. Běžte to panelu "Network" v Systémových předvolbách a zde klepněte na "Advanced" v aktuálním způsobu připojení, pak klepněte na "Proxies".

Náhodné zamrzání aplikací/pády/nemožnost spustit aplikace mohou být způsobeny chybou v plist souboru. Tyto soubory jsou zpravidla umístěny v ~/Library/Preferences/ a pojmenovány jako com.(název vývojáře).(název produktu).plist (například com.adobe.Reader7.0.plist pro Adobe Reader 7.0).

Přenesením potencionálně špatného .plistu do koše a spuštěním aplikace tak můžete předejít problémů. V některých případech, aplikace může mít více plist souborů, takže se ujistěte, že mažete všechny. Tato činnost má pak pochopitelně za následek, že zratíte svá uživatelská nastavení.

Pro kontrolu poškození plist souborů se vám může hodit aplikace Preferential Treatment, která zkontroluje některé prvky poškození plist soboru.

Zvýšená aktivita ventilátoru Někteří uživatelé tvrdí, že se jim výrazně zvýšila aktivita ventilátoru a hluk počítače po aktualizaci na Mac OS X 10.5.3. V některých případech za to může poškozený index Spotlightu. Zkuste index smazat (například nástrojem Spotless) a pak počítač restartovat.

Systém nenaběhneTo bývá zpravidla způsobeno špatnou položkou, která se spouští při startu. Řešením bývá nastartování v bezpečném médu (Shift při startu systému) Ovládací panel Accounts a záložka "Login items" zde vyberte položku přihlášení odstraňte ji a restartujte. Zkontrolujte také /Library/StartupItesm a /System/Library/StartupItems jestli tam není nějaká problémová položka.

Přihlašovací okno nepřihlašuje pokud se vás počítač neustále ptá na heslo a nepustí vás do systému, je možné několik řešení:

  • Restartovat do bezpečného médu (se shiftem) a zkusit potencionálně špatné položky v složkách po startu (viz výše)
  • Zkontrolovat disk pomocí systémového DVD
  • Smazat .plist soubory (viz výše) zejména ~/Library/Preferences/com.apple.loginwindow.plist a ~/Library/Preferences/loginwindow.plist
  • Změnit heslo (pomocí systémového DVD a nástroje pro změnu hesla)

Poslat Problémy Mac OS X 10.5.3 na facebook
Publikováno 30.11.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License