Právnící brání právo používat logo Apple s iTunes

Právnící brání právo používat logo Apple s iTunes

Právní zástupci Apple Computer ve středu bránili právo používat apple logo v televizních reklamách na iTunes Music Store.

Podle Apple Corps (Beatles) Apple Computer porušuje smlouvu z roku 1991, která zakazuje Apple Computer prodávat hudbu. Apple Corps požaduje několik miiliónů liber za škody, které utrpěla díky Apple iTunes Music Store, který porušuje předchozí ujednání obou společnosti.

Podle právního zástupce Apple Computer, Anthonyho Grabinera, televizní reklama obsahující hudbu je oprávněna použít logo apple, protože se jedná o reklamu na iTunes Muisc Store a ne na hudbu samotnou.

"Diváci nejsou ignorantní lidé, ale ... chápou co je Apple Computer zač a objektem reklamy, akceptované lidmi je zjištění výhodnosti stahování. Apple Computer má exkluzivní právo používat značku apple na takovém vysílání, jestliže je použito k indikování zdroje nebo původu hardware a ke službám zmiňovaných v reklamě."

iPodObserver pak přišel s postřehem, že právníci Apple také argumentovali skutečností, že ještě před vysíláním reklamy pro iTunes Music Store, byly reklamy předloženy vedení Apple Corps, které nemělo žádné námitky proti uvedení spotu.

Poslat Právnící brání právo používat logo Apple s iTunes na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License