Poplatky za média autorskému svazu zřejmě zůstanou

Poplatky za média autorskému svazu zřejmě zůstanou

Trochu jsem se díval s pomocí známého právníka na otázku, zda existuje nějaká možnost jak se zbavit poplatků za média, které se platí autorskému svazu. Inspiroval mne k tomu nedávný článek na živě pojednávající o nových CF kartách do fotoaparátů o kapacitách64 GB a 100 GB. Autorský poplatek za tyto karty totiž již činí ne zcela zanedbatelných 1496 Kč u 100GB karty

V odpovědi jsem se dozvěděl, že na řadu stížností se problematikou Autorských poplatků zabýval i veřejný ochránce práv, JUDr. Otakar Motejl. I když u nás sporné otázky může zodpovědět pouze soud, a názor veřejného ochránce práv je pouze jeden právní názor, domnívám se, že možnost zrušení autoských poplatků je prakticky minimální. Podle logiky se kterou byly tyto autorské poplatky zavedeny totiž opravdu neodporují ústavě. Pokud vás zajímá argumentace JUDr. Otakara Motejla, podívejte se na odkaz viz níže.

V tuto chvíli mne tudíž napadá pouze jediný způsob jak se "zbavit" autorských poplatků. Přihlásit se do OSY jako autor a nechat si poplatky zase hezky vracet. Tedy strategie, nemůžeš-li je porazit, přidej se k nim.

Poslat Poplatky za média autorskému svazu zřejmě zůstanou na facebook
Publikováno 30.11.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License