Patenty Novellu nyní patří Microsoftu, Apple, EMC a Oracle

Patenty Novellu nyní patří Microsoftu, Apple, EMC a Oracle

Novell koupila společnost Attachmate minulý měsíc za 2,2 miliardy dolarů. Během tohoto procesu byly prodány práva na 882 patentů nejmenovanému konsorciu společností "organizovaných Microsoftem" Podle informací, které konsorcium poskytlo německým úřadům, konsorcium zahrnuje Apple, EMC a Oracle.

Holdingová společnost CPTN Holdings LLC, která patenty koupila od Novellu odeslala německým úřadům dokument "Bundeskartellamt", ve kterém právě zmiňuje, že partnery Microsoftu jsou Apple, EMC a Oracle a že primárním oborem působnosti společnosti jsou patenty.

Patentové spory, zejména v mobilní oblasti jsou v současné době velmi časté, někteří se domnívají, že toto je důsledky velké rivality mezi společnostmi vyvíjející mobilní telefony a poslední možnost, jak mohou méně úspěšné společnosti zaútočit na konkurenci. Microsoft tak útočí na Motorolu, Oracle útočí na Google a téměř každý útočí na Apple nebo je Apple zažalován.

Akvizice patentů tak staví tyto čtyři společnosti do silnější pozice ať již v defenzivní nebo útočné strategii. Tyto konsorcia obvykle vznikají jako spojení několika menších firem, spojení velkých firem není zase tak obvyklé. Na druhou stranu, Novell měl ve svém portfoliu řadu patentů, které by mohly být problematické pro Linux. To byla také jedna z obav open source komunity.

Poslat Patenty Novellu nyní patří Microsoftu, Apple, EMC a Oracle na facebook
Publikováno 30.11.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License