Palm prohrál v bitvě o iTunes v další bitvě

Palm prohrál v bitvě o iTunes v další bitvě

V bitvě o synchronizaci Palm Pre s iTunes Palm utrpěl další porážku, když se USB Implementační fórum (USB-IF) postavilo na stranu Apple a vynadalo Palmu za porušování pravidel.


Palm totiž původně napsal USB-IF v naději, že se postaví na jeho stranu, při snaze o synchronizaci Palmu Pre s iTunes. Skupina se však obrátila na obě společnosti s dopisem, ve kterém tvrdí že Pre využívající ID Apple porušuje jeho pravidla.
"Podle řádu, Palm může používat pouze své ID výrobce uvolněné pro Pam," říká USB-IF. "Použití jiného ID je specificky zakázáno. Požadavek Palmu používat ID Apple vypadá že poručuje toto pravidlo."


V dopise se také tvrdí, že Aple používá své ID pro omezení iTunes pro synchronizaci s proprietární hardware jako iPHone a iPod je v souladu s pravidly USB-IF. Specificky uvádí, že jedná Apple není "nevhodné".


USB-IF je nezisková organizace, která podporuje Universal Serial Bus (USB) a nastavuje standardy pro vstupy hardware. Unikátní ID výrobce jsou nezbytné pro vývoj USB produktů.


Od spuštění Palm Pre, společnost Palm a Apple spolu zápasí. Při své uvedení Pre byl schopen se synchronizovat s iTunes a přenášet hudbu z knihovny uživatele. Apple zareagoval a zrušil synchronizaci, Palm na to odpověděl. V posledním kole, iTunes 9 opět zrušil synchronizaci s Palm Pre.


Palm po té co byl kontaktován novináři na to odpověděl, že vyhodnocuje dopis USB-F a zamýšlí na to odpovědět.

Poslat Palm prohrál v bitvě o iTunes v další bitvě na facebook
Publikováno 30.11.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License