Odchozí pošta z tohoto serveru již opět funguje

Odchozí pošta z tohoto serveru již opět funguje

Nikdy jsem si nemyslel že to je možné, ale dějí se různé věci. Technik našeho poskytovatele připojení (forpsi.com) viděl email jednoho klienta, který si stěžoval na spam a podle toho usoudil, že email odcházel z tohoto serveru a tak bez předchozího varování prostě nastavil firewall na blokaci smtp odchozích spojení.

Myslím si, že každý může udělat chybu, ale to jakým způsobem poskytovatel řešil problém, který sám způsobil mi přijde velmi nešikovné a hlavně mimo jakoukoliv etiku.

Líbilo se mi, že technik, když nastavoval firewall alespoň oznámil, že to udělal. V emailu proste zadal o vysvetleni. Vysvetlovali jsme se to zhruba az do druhe hodiny odpolední. (Preposlal totiz email ze SPAMem na server, který emaily, které vyhodnotí jako spam okamžitě maže) Až po tuto chvíli bych považoval chování poskytovatele jako "v normě" i když mnoho věcí by se dalo vylepšit.

To co nastalo pak mi připadalo jako v Jiříkově vidění. Přestože jsme se s technikem domluvili, že blokaci zruší neprovedl to. Proběhlo několik emailů, webových formulářů s žádostí o zrušení blokace, které byly bez odezvy. Opět telefon, tentokrát mi osoba na telefonu oznámila, že to nemůžeme řešit po telefonu, ať pošlu webový formulář. Tentokrát se ozvali, bohužel snažili se odblokovávat své emailové servery. Takže další formulář který vysvětloval, že chyba není v blacklistaci domén, ale v blokování SMTP odchozích přenosů. Po té se rozhostilo ticho. To bylo cca v sedm hodin večer. Další telefon. Tentokráte se člověk u telefonu vyjádřil, že technici kteří tyto věci dělají tady nejsou a budou až zítra. Onomu mladíkovi jsem vysvětlil, že mají technickou podporu 24/7 takže mě nezajímá, že technici nejsou v práci ať jim zavolá a napraví problém, který způsobili. Ještě v deset hodin nic nebylo vyřešeno, takže se posílal další webový formulář. Domnívám se, že tento si na webové stránky nepověsí.

Ráno bylo blokování stále ještě zapnuto. Počkal jsem tedy do osmé hodiny, kdy oficiálně začíná pracovní doba. Technik, který to celé způsobil ještě nebyl v práci, takže jsem mluvil s jeho vedoucím (respektive ten, kdo mi byl po 5 minutách čekání přepojen jako jeho nadřízený), ten slíbil že se na to podívá a do pěti minut to dá do pořádku. Konečně mi v 8:20 přišlo oznámení z našho monitorovacího programu, že SMTP provoz je již odblokován.

Na základě těchto zkušeností mohu říci, že FORPSI jako internetového poskytovatele vřele nedoporučuji. Ani ne proto, že by dělal chyby - ty děláme všichni, ale jejich nápravy se řeší byrokratickou cestou a velmi zdlouhavě. Navíc technická podpora, kterou se tak pyšní není schopna problémy řešit (samozřejmě kromě "běžných") a nemá k dispozici ani techniky, kteří mají pohotovost aby v případě potřeby jim mohli pomoci.

Poslat Odchozí pošta z tohoto serveru již opět funguje na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License