Nový distributor Apple?

Nový distributor Apple?

Všiml jsem si, že Martin Lér zaznamenal na svých stránkách oznámení o novém subdistributorovi Apple - Firmě RRC-CZ s.r.o. Trochu mě to zarazilo, avšak domnívám se že změna bude buď velká a nebo žádná.

Podle obchodního rejstříku se jedná o malou firmu se základním jměním 100 000 Kč, kterou v tuto chvíli vlastní Rakouská firma RRC Business Telecommunicatinos GmbH. Trochu mě překvapilo, že za firmu jedná pán, který evidentně není občanem ČR.

A proč si myslím, že změny budou velké nebo žádné? Protože pokud je firma dostatečně silná bude vyvíjet tlak na generálního distributora aby dodával včas. Což by mohlo znamenat zlepšení dodávek nejen pro něj. Další změna může být v systému prodeje. Dosud na českém trhu není hráč, který by byl schopen dodávat Macy jako Baťa cvičky (Možná Macsource dlužím omluvu). V každém případě jsem v žádném hypermarketu (u nás), neviděl prodávat Macy, ale spíše PC. Maximálně se někde objevil iPod...

Pokud se však objeví firma, u které bude možné stejně snadno nakoupit rohlíky jako Macy, nastanou v první řadě problémy současným dealerům a v druhé řadě uživatelům. Již jsem to jednou rozváděl, ale nemám dost času abych prohledával archív novinek.

Poslat Nový distributor Apple? na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License