Nové stroje od Apple na obzoru

Nové stroje od Apple na obzoru

Dlouho očekává aktualizace PowerBooků a PowerMaců, které se měli objevit na Pařížském Apple Expu konečně spatří světlo světa.

Nové PowerBook G4 - poslední revize přenosných počítačů Apple na PowerPC procesorech - byla poznamenaná sérií malých problémů, které v kombinaci způsobili zpoždění o několik týdnů.

Apple se snaží dokončit svůj přechod na Intelovské čipy ještě před plánem, takže společnost rozpustila PowerPC team a přemístila zdejší inženýry na projekt Intelu.

Výsledkem těchto změn bylo zpoždění PowerPC projektů - z důvodu nedostatku zdrojů. PowerBooky byly také zasaženy chybou v Intrepid 2 čipsetu, takže byly pomalejší než jejich předchůdci.

Ačkoliv přechozí zprávy indikovaly, že PowerBooky budou obsahovat 1,7GHz Freescael MPC7448 G4 porcesor, poslední informace napovídají, že Apple zrušil tento plán a místo toho pracuje s MPC7447A procesorem na 1,67GHz, což je tentýž procesor jako v současné řadě PowerBooků.

Větší důraz je tak kladený na další komponenty počítače, jako display s větším rozlišením. Podle poslední dokumentace k 17ti palcovému PowerBooku má být rozlišení 1920x1200 bodů.

PowerBookz mají mít DDR2 paměť (a Intrepid 2 čipovou sadu), větší pevné disky, lehce vylepšenou životnost baterie, dvouvrstvý DVD SuperDrive. Existuje i zpráva, která tvrdí že se plánuje SuperDrive s podporu blu-ray disků, takže uvidíme.

Nové PowerBooky by se měly objevit někdy kolem 19. řijna, ale ani toto datum není zcela jisté.

Někdy okolo stejného data by se měly objevit také Power Mac systémy. Přesné specifikace stále ještě nejsou známe, ale některé zdroje tvrdí že se bude jednat o dvou-jaderné PowerPC 970MP G5 procesory. Každý nový Power Mac má mít dva takové procesory, tedy čtyři jádra procesorů. Jak to zahýbe z výkon je zřejmé.:-)

Jak nové PowerBooky, tak Power Macy budou běhat na systému Mac OS X 10.4.3, který by se měl již velmi brzy objevit. Aktualizace se již blíží ke stavu gold master a poslední verze s číslem 8F40 měla okolo 100MB.

Poslat Nové stroje od Apple na obzoru na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License