Nepřišel Intelový iMac příliš brzo?

Nepřišel Intelový iMac příliš brzo?

Zajímavý článek z Think Secret se zabývá novým iMacem. Prodeje PowerPC iMaců a PowerBook značně zpomalili, hlavně díky prohlašování Apple, že Intelové iMacy a MacBook Pro jsou dvakrát až čtyřikrát rychlejší než jejich PowerPC předchůdci. A hlavně, Apple je prodává za stejnou cenu jako nové Intelovské systémy.

Situace bohužel není tak růžová. Problém hlavně tkví v tom, že aplikací, které běhají nativně a jsou schopny využít nový Core Duo procesor je jako šafránu. Benchmarky na Ars Technica ukazují, že ačkoliv je iMac Core DUO o 20 až 40 procent rychlejší než jeho předchůdce s G5 u nativních operací (konverze QuickTime, Kopírování CD v iTunes), je o 10 až 50 procent pomalejší při běhu aplikací využívajících Rosettu. Další testy nového MacBook Pro, prováděného na Macworld Expu zjišťují, že systém je o 30 až 150 procent rychlejší než jeho předchůdce při nativních úlohách, to je značně méně než 400 procent, které tvrdí Apple.

Dřívější příchod Intelovských Maců byl sice skvělým nápadem z pohledu Apple a zákazníků, kteří si přejí koupit počítačový systém, který chvíli vydrží... Vývojáři jsou obrazně řečeno, vzteky bez sebe. Jejich aplikace, stále ještě spouštěné v emulaci nejsou pochopitelně tak rychlé, jak by si přáli a sami mají plány na převedení aplikace do intelovské binárky, které mají finishovat někdy v průběhu následujícího půlroku.

Poslat Nepřišel Intelový iMac příliš brzo? na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License