Jaké jsou pravidla uvnitř Apple Storů?

Jaké jsou pravidla uvnitř Apple Storů?

S více jak 125 obchody, které mají být otevřeny koncem řijna, Apple prochází stále úspěšněji každým čtvrtletím. Think Secret přišel na některé zajímavé pravidla, která vládnou v Apple Storech.

Nejvíce diskutovaným problémem jsou mrtvé pixely LCD obrazovek PowerBooků či LCD displejů Apple. Takové 3-4 roky nazpět se za vadu LCD obrazovky považovalo, až pokud se objevily 3 vadné pixely na cm2. V AppleStorech však panuje interní pravidlo že displeje, laptopy nebo iMacy s jedním vadným pixelem nezávisle na tom, kde tento vadný bod je, se může manažer obchodu rozhodnout zákazníkovi vyměnit. Podmínkou je, že zákazník musí považovat tento vadný bod displeje za neakceptovatelnou anomálii.

Zákazník, který si koupí produkt Apple do 14 dní před tím, než nastane změna cen, může obdržet rozdíl obou cen návštěvou Apple Storu nejpozději do dvou týdnu od změny a s dokladem o koupi.

Smlouva s Bose umožňuje Apple přijmout vrácený produkt Bose, který byl zakoupen nejpozději 30 dní před vrácením. Tuto službu nabízí Apple nejen pro zboží koupeného ve značkovém obchodě Bose, ale také u jakéhokoliv dealera Bose.

Pokud zaměstnanec Apple zjistí jakýkoliv "ilegální" obrázek Maca od zákazníka, je jeho povinností to nahlásit Store Operations, který začne jednat.

Poslední bod není nijak překvapivý. Zaměstnatnci obchodů Apple nesmí pod žádným důvodem komentovat zprávy od neoznámených produktech Apple. Zákaz jde ještě dále, ačkoliv je zaměstnancům dovoleno vést své vlastní osobní web stránky a blogy, není jim dovoleno komentovat jakékoliv produkty Apple na svých stránkách. Dále je jim zakázáno publikovat v jakémkoliv množství na jakémkoliv Macovském fóru či web stránkách, jestli pracují nebo nepracují u Apple.

Poslat Jaké jsou pravidla uvnitř Apple Storů? na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License