Intelovské iMacy možná mohou nastartovat s Windows XP

Intelovské iMacy možná mohou nastartovat s Windows XP

Podle posledních zpráv na Slashdotu mohou Intelovské iMacy bootovat do systému Windows XP.

Důvodem proč se všichni domnívají/li, že Windows nenastartují bylo EFI. EFI je náhrada 20 let starého BIOSU, nejstarší části moderního PC, který je již opravdu zastaralý. EFI dovoluje inicializaci zařízení v počítači ještě před startem operančího systému, nabízí plnou síťovou podporu před nastartování PC a dovoluje stažení a aktualizaci ovladačů ještě před načtením operačního systému.

Intel v Australii, který byl velmi opatrný aby nezmiňoval specificky hardware Apple tvrdí, že motherbordy postavené na čipsetu Intel 945 podporují EFI a Windows na nich startuje bez problémů.

Je tedy otázkou, zda board v Intelovském iMaců má opravdu originální 945 čipset nebo zda zde byly učiněny některé změny. Další otázkou je, zda obsahuje podporu EFI do té míry, aby z něj byly schopné Windows nastartovat.

Celý problém se točí přesněji kolem CSM modulu (Compatibility Support Module). Pakliže jej Apple zahrnul do své desky a článek tvrdí, že ano - pak jsou nové Macy schopné spouštět Windows XP.

Microsoft oficiálně tvrdí, že nativní podpora EFI je ve Windows Vista. Je tedy téměř jisté, že Intelovské MacBooky a iMacy budou schopnit spustit tuto verzi operačního systému.

Poslat Intelovské iMacy možná mohou nastartovat s Windows XP na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License