Intel sbírá síly na uvedení čipu Jonáš

Intel sbírá síly na uvedení čipu Jonáš

Intel v úterý prohlásil, že jeho další generace procesorů pro laptopy bude používat o 25 procent méně energie při zvýšení výkonu, což mu pomůže zůstat na špičce rychle se rozvíjejícího trhu.

Nově připravovaná hardwarová záležitost s označením Centrino technology s kódovým označením Napa má mít v jádře obsažen procesor Jonáš, který se objeví začátkem Ledna, jako první mobilní čip obsahující dvě jádra.

Centrino Technology je označení, které Intel dává hardware, který kombinuje procesor (v současné době Pentium M), 802.11b bezdrátové přípojení společně s Intel Pro/Wireless 2100 síťovým připojení a nový 855 čipset. Tyto komponenty byly navrženy, optimalizovány a ověřeny Intelem pro maximální využití bezdrátových mobilních zařízení. Alespoň tak to stojí na stránkách compukiss. Platforma Napa s procesorem Jonáš bude využívat o 28 procent méně energie, při zvýšení výkonu o 68 procent než jeho předchůdce. Díky tomu také bude možné rozšířit provoz baterií za hranici 5ti hodin, vylepšit provoz bezdrátové sítě a zmenšit rozměry počítače o 30 procent.

Poslat Intel sbírá síly na uvedení čipu Jonáš na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License