Intel připravuje více verzí procesoru Jonáš

Intel připravuje více verzí procesoru Jonáš

Důvěryhodné zdroje prozradili Think Secret, že nové iBooky a Macy mini - stejně jako iPod shuffle - budou předvedeny již na Macworld Expu v San Franciscu příští měsíc.

Očekává se, že nové Macy mini a iBooky budou mezi prvními - ne-li první - systémy, které budou obsahovat nový procesor od Intelu s kódovým označením Jonáš. Intel rozviřuje vodu okolo Jonáše hlavně díky jeho podpoře multimédiím, které budou předvedeny na Consumer Electronics Show (CES) v lednu 5-8, těsně před Macworld Expem.

Dvoujaderná verze Jonáše by měla být k dispozici právě v době, kdy mají být uvedeny Macovské systémy. Jednojaderná verze procesoru je připravována na konec čtvrtletí. Intel má nabídnout dvě verze každého procesoru.

Dvoujaderná verze Jonáše, která má být marketingově deklarována jako Centrino Duo bude k dispozici v nízkonapájených verzích o frekvencích 1,5GHz, 1,66GHz a 1,83GHz. Výkonější verze jsou očekávány na frekvencích 1,66GHz, 1,83GHz, 2,0GHz a 2,16GHz. Frekvence sběrnice a L2 cache by měla zůstat stejná mezi jednotlivými variantami - 667MHz a 2MB. Zdroje také upozornili, že zřejmě ne všechny verze procesoru budou oznámeny současně. Výkonější verze dvoujaderného procesoru budou oznámeny zřejmě až koncem příštího čtvrtletí.

V iBoocích by se měl objevit 1,5GHz verze procesoru v lednu, silnější verze procesoru až později na konci čtvrtletí.

Poslat Intel připravuje více verzí procesoru Jonáš na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License