Intel plánuje použití flash pamětí v noteboocích

Intel plánuje použití flash pamětí v noteboocích

Intel plánuje do nových notebooků dávat NAND flash paměti počátkem příštího roku. Společnost tento plán oznámila na Intel Developer Foru tento týden.

Podle zprávy publikované na TheStreet.com, v úterý Intel oznamoval, že chce využívat NAND flash funkce v další verzi notebookové platformy.

NAND flash je typ počítačové paměti, která si uchovává informace i bez napájení - technologie, která je velmi oblíbená hlavně u spotřební elektroniky jako jsou digitální přehrávače a fotoaparáty.

Důvodem pro použití flash pamětí je zkrácení času startu počítače. Při prezentaci šéf Intel mobility group Sean Maloney demonstroval výhody této technologie v PC. Ukázal jak startuje PC bez a s flash pamětí. PC s flash pamětí nastartovalo zhruba dvakrát rychleji s využitím o něco méně energie než PC bez flash paměti.

Podle Maloneyho technologie může jít mnohem dále než je 256MB buffer, potencionálně může umožňovat spuštění celého operačního systému z flash paměti místo z disku. Vše záleží na cenách NAND flash pamětí. Dosud nebylo určeno, jak velká kapacita paměti bude vloženo do nové platformy.

Rozhodnutí o rozšíření NAND flash technologie do PC oblasti přichází tři měsíce po té, co si Apple zajistil dodávky flash pamětí až do roku 2010. Předpokládalo se, že pro iPod, ale nemyslel i na notebooky?

Poslat Intel plánuje použití flash pamětí v noteboocích na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License