Intel odpověděl na stížnosti AMD

Intel odpověděl na stížnosti AMD

Intel odeslal formální odpověď na stížnost Advanced Micro Devices (AMD) kvůli zneužívání monopolního postavení. Intel v dokumentu obvinil AMD, že se snaží chránit před konkurencí.

Koncem června AMD obvinilo Intel, že ilegálně zneužívá svého postavení dominantního dodavatele procesorů a znemožňuje tak AMD oslovit společnosti jako Dell, Hewlett-Packard, Gateway atd. Představitelé Intelu již dříve odmítli nařčení, ale teprve nyní formálně odpověděli.

"Inovace, investování, naslouchání zákazníkovi a skvělé produkty vedly úspěch Intelu po celá léta," říká Bruce Sewel právní zástupce Intelu v připraveném prohlášení. "Pod pláštěm zákona o hospodářské soutěži, AMD hledá štít proti konkurenci. AMD není schopno konkurovat sníženým cenám Intelu."

V 63 stránkové odpovědi, Intel vysvětlil svou právní strategii v tomto případě. Očekává se, že kauza bude trvat několik měsíců či let. Intel tvrdí, že se jedná o obchodní strategii AMD a nikoliv Intelu, která je zodpovědná za podíl AMD v procesorovém průmyslu. Podle dat z Mercury Research Inc., Intel prodává něco málo přes 80 procet všech desktopových, notebookových a serverových procesorů s x86 instrukční sadou, AMD prodává okolo 17ti procent těchto čipů.

Poslat Intel odpověděl na stížnosti AMD na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License