IBM je připravena dodávat dvoujaderné PowerPC G5 procesory

IBM je připravena dodávat dvoujaderné PowerPC G5 procesory

IBM je také schopna velmi brzy je dodávat ve velkém množství. Společnost tyto procesory představila minulý měsíc na Power Everywhere Fóru v Japonsku. Zde také představitelé IBM potvrdili, že Apple pracoval s prototypy těchto procesorů od roku 2004 a může je použít v následující aktualizaci Power Mac G5 desktopů.

64bitový čip s kódovým označením Antares obsahuje dvě procesorová jádra, každý s vlastním výkoným jádrem a Level 1 cachí. Každé jádro obsahuje vnitřní systém s 1MB Level 2 cachí což činí čip dvakrát efektivnější než současný PowerPC 970FX (G5) procesor.

IBM odmítlo komentovat jací zákazníci mají o čip zájem, ale potvrdilo že vyrobilo vzorky těchto čipů a nyní je připraveno k přijimání objednávek. Analytici na základě těchto údajů spekulují, že Apple bude chtít předvést PowerMac G5 v září na Apple Expu v Paříži.

Jeden z velmi důvěryhodných zdrojů však tvrdí, že Apple připravuje vypuštění Power Mac G5 modelů postavených na těchto procesorech až koncem tohoto roku. Cíle společnosti, které viděl AppleInsider ukazují, že high-end model má obsahovat dva PowerPC 970MP procesory - tedy celkem 4 jádra. Otázkou je, zda se Apple nerozhodl změnit plány ve světle oznámení přechodu na architekturu Intelu.

Podle AppleInsideru je zaručena alespoň jedna aktualizace Power Mac G5 strojů. Další stroje budou už s procesorem od Intelu. IBM plánuje vyrábětz PowerPC 970MP ve frekvencích od 1,4GHz až po 2,5GHz.

Poslat IBM je připravena dodávat dvoujaderné PowerPC G5 procesory na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License