Honba za OS X virem

Honba za OS X virem

Zajímavý článek vyšel na 2 guys a mac and a website, který si všiml honby za OS X virem.

"Nabízím 500 dolarů první osobě, která bude schopna dokázaž, že Mac se systémem Mac OS X ... byl úmyslně nebo neúmyslně nakažen virem, který využívá chybu v základní instalace Mac OS X (ne však MS Word) před 20. zářím 2005."

Co to znamená? Uživatelé Maců jsou relativně dobře chránění proti takovým věcem jako jsou viry, ale proč je zvát? Ve své podstatě dávate dětem (nebo těm co jsou příliš mladí na to aby získali opravdovou práci) příliš mnoho motivace pro to, aby přišli s virem na OS X.

Někdo by mohl říci, že virus schopný napadnout OS X pravděpodobně někdy v budoucnosti přijde. Apple pak vypustí patch v několika týdnech (nebo dnech) a vše bude v pořádku. Je samozřejmé, že se pak objeví spoustu titulků typu "Mac OS X poražen" nebo méně inteligentní "Macy jsou stejně imunní vůči virům jako Windows" či další.

Apple se však stále daří odrážet problémy v bezpečnosti (skutečné nebo možné) a dřív než se podaří chyby využít, je k dispozici záplata. Jakýkoliv virus, který dokazuje chybu v systému tak v důsledku jen posiluje bezpečnost OS X.

Poslat Honba za OS X virem na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License