Google není jen vyhledávač: Picasa Web Albums

Google není jen vyhledávač: Picasa Web Albums

Jestli je u některé aplikace velká integrace se systémovými službami, tak je to zcela jednoznačně Google picasa Web Albums. Jedná se o službu, kdy na server můžete uložit 250 MB fotografií. (Po čase se mi limit zvýšil na 1 GB, což nevím jestli byla novinka na Google nebo věrnostní odměna.:-)).

Asi nemá smysl popisovat interface, ten je nejlepší proklikat a vyzkoušet. Mně osobně se picasa líbí, protože fotky lze snadno setřídit a hlavně, lze je zobrazit pomocí velmi hezké flash animace. Alba můžete zpřístupnit všem nebo jen vybrané skupině lidí.

Integrace s Mac OS X

Jak již jsem říkal na začátku, je to jeden z nástrojů který je velmi dobře integrován s Mac OS X. Nejdříve je však nutné si stáhnout softwarový balík picasa Web Albums.

A teď to nejhezčí. Google dodává plug-in do iPhoto, takže bez problémů můžete exportovat své alba z iPhota do Googlu. Exportní funkce nabízí několik možností jak omezit velikosti fotografií, aby jste hned nepřišli o všechen volný prostor na Google.

Pokud nepoužíváte iPhoto, máte k dispozici Picasa Web Albums Uploader (iPhoto Exporter i Uploader jsou obsaženy ve stejném balíku), která je schopna vám pomoci s komentářem fotografií, nastavení a uploadem ke Googlu.

Další funkce

Picasa webalbum nabízí i další služby, jako například tisk fotografií nebo vytváření kalendářů z fotografií a je schopen vám fotografii zaslat až domů. Ceny se pohybují od 5 Kč (v přepočtu) za fotografii + poštovné. Upřímně řečeno, raději si nechává fotografie zhotovovat v ČR, už jen proto, že zkažené snímky jim můžu hodit na hlavu. Ale ta možnost zde je, můžete si vybrat ze dvou společností: Shuterfly či Photoworks.

Již od 1. ledna tohoto roku se objevila zpráva, že Google Picasa mý být i pro Mac, pokud by někdo zanevřel na iPhoto.:-) V září byla k dispozici beta verze.

Tímto článkem miniseriál o google končí. Snad budu mít v budoucnosti trochu více času na nějaký další.

Poslat Google není jen vyhledávač: Picasa Web Albums na facebook
Publikováno 30.11.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License