Final Cut 6 uvede novou éru editace digitálního videa

Final Cut 6 uvede novou éru editace digitálního videa

Podle Think Secret, Apple připravuje velké překvapení na veletrhu National Association of Broadcasters. Podle předběžných informací, Apple chce využít dubnové show pro demonstraci Final Cut Pro 6 veřejnosti. Apple má také odhalit Final Cut Extreme - high-end verzi Final Cutu, která má být určena k tomu, aby sebral podíl na trhu svému rivalu - Avidu.

Zdroje tvrdí, že uvedení Final Cut Extreme bude náhodou ve stejné době jako revoluční 4K digitální filmová kamera od firmy Red, jejíž cena se má pohybovat okolo 200 000 dolarů. Cena Final Cut Extreme se má pohybovat okolo 10 000 dolarů a bude vyžadovat poslední hardware od Apple.

Final Cut Extreme nebude nenáročnou aplikací: Quad G5 s duální Nvidia QuadroFX grafickou kartou pracují s 2K nebo 4K médii. Tvrdí se také, že Apple vypustí ještě větší Cinema Display s podporou 11+miliónů pixel a 4K kamerou (rozlišení 4520x2540). 10GBase-T EtherNet se také má objevit v budoucích Quad G5 konfiguracích optimalizovaný pro nový software.

Upgrade se nevyhne ani Xserve RAID, zdvojnásobený Xserve RAID Extreme bude obsahovat dvojtou InfinBand Linku oproti fibre channelu a bude podporovat více disků než standardní Xserve RAID. Vývoj robustního Xserve RAIDU probíhá již měsíce.

Jaké budou novinky v oblati střihu není zcela zřejmé, spekuluje se o nativní úpravě 5.1 surround zvuku ve Final Cut Pro 6 a v nové verzi Soundtrack Pro, která se má dokončovat. Final Cut Pro 6 má také podporovat 1080/24p a 1080/30p DVCPROHD. Ačkoliv Apple oficiální upouští od technologie Blue-ray, nová verze DVD Studia Pro by měla mít podporu pro vypalování jak na Blu-raz disky tak na HD-DVD.

Veletrh National Association of Broadcasters bude 22-27. dubna 2006 v Las Vegas.

Poslat Final Cut 6 uvede novou éru editace digitálního videa na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License