Bude Adobe Creative Suite 3 ještě letos?

Bude Adobe Creative Suite 3 ještě letos?

Adobe velmi tvrdě pracuje na vypuštění nové verzi Creative Suite 3 ještě před koncem tohoto roku. Zatímco interní dokumenty plánují vypuštění na první polovinu roku 2007, Adobe velmi tlačí - a dostává velkou pomoc od Apple - aby se softwarový balík dostal do rukou zákazníkům ještě tento roku. Pro Macovské uživatele přináší Creative Suite 3 jednu ze zásadních výhod - nativní podporu pro Intelovské systémy.

Nový Creative Suite s kódovým označením "Banana Split" bude obsahovat nové verze vlajkových aplikací Adobe a budou vyžadovat Mac OS X 10.4 Tiger. Je velice dobře možné, že nové verze Adobe budou využívat dosud neoznámené nové funkce operačního systému Leopard - Mac OS X 10.5.

Objevily se také informace, že Photoshop CS3 s kódovým označením "Red Pill", bude vydán ve dvou verzích - Premium edition má navíc obsahovat funkce zaměřené pro video a vědecký trh. Obě verze budou nabíze "Live" filtry, poskytující nedestruktivní úpravu fotografií navíc s využitím akcelerace video karet a podporou Camera RAW 4 fromátu. Nová verze Photohsopu má mít podobný interface jako InDesign a aobsahovat nový interface pro skriptování, včetně přepracovaného skriptovacího enginu.

Illustrator C3 s kódovým označením (Jason) by se měl s výkonem vrátit na úroveň Illustratoru 8. Nová paletka Live Color bude pracovat jako výběr barev na steroidech, automaticky vybírá kompelentární barvy a vytváří vhodnou paletu, když si uživatel vybere pouze jednu barvu. Zdroje také uvádějí, že Adobe strávilo mnoho času při vylepšovní integrace software s Flashem, nad kterým Adobe získalo kontrolu při koupi společnosti Macromedia.

Detailz okolo Adobe Acrobatu 8 s kodovým označením "Atlas" a Indesignu C3 s kódovým označením "Cobalt" jsou velmi skoupé.

To, že by Adobe stihlo vypuštění nové verze ještě v roce 2006 je velmi napjaté, Adobe vždy počítalo s 12-18ti měsíčním cyklem při vypuštění velké verze Applikace. Creative Suite 2 vyšlo v dubnu 2005. Také z tohoto důvodu se počítá s tím, že i když se Adobe podaří vypustit Creative Suite 3 ještě během tohoto roku, tak to bude nejspíš někdy na konci čtvrtého čtvrtletí tohoto roku.

Poslat Bude Adobe Creative Suite 3 ještě letos? na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License