Bill Gates o Windows Vista a Apple

Bill Gates o Windows Vista a Apple

Krátce po uvolnění Windows Vista měl redaktor Newsweek rozhovor s Billem Gatesem o Windows Vista. Součástí rozhovoru bylo také několik zajímavých tvrzení.

Na otázku, že to Windows Vista trvalo, než se objevily na pultech obchodů, odpovídal, že během těch 5 let, co vyvíjeli Visty uvolnili tři verze Media Center, čtyři verze Windows Media, Tablet a Windows XP SP2, což byly velmi velké verze. Jestliže prý porovnáte sílu Windows se sílou Linux nebo jakéhokoliv systému, drží se velmi dobře, protože se jedná o velký ekosystém.

Nové Visty jsou také bezpečnějším systémem. To, že je již k dispozici bezpečnostní update, je totiž to, jak má bezpečný systém fungovat a to je také důvod, proč je zde Windows Update. Nový operační systém se teď nabourává velmi těžko. Množství napadení systému bude o mnoho menší, díky změnám které jsme v kódu udělali. Apple nic takového neudělal.

Jestliže chcete říci, že "Steve Jobs vymyslel svět, a zbytek se veze s ním," nemám nic proti tomu. Jestliže ale máte zájem, Jim Allchin (Šéf vývoje Visty), vám může ukázat po jednotlivých částech systému, kde je pravda. Je to fascinující, možná bychom neměli ukazovat na veřejnosti věci, které děláme. Naši kluci od bezpečnosti každý den mají možnost se dostat do Maca. Každý den končí s totálním získání práv nad počítačem. Pochybuji, že někdo dokáže totéž s Windows jednou za měsíc.

Poslat Bill Gates o Windows Vista a Apple na facebook
Publikováno 30.11.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License