Apple zřejmě nedodržel RSS standardy

Apple zřejmě nedodržel RSS standardy

Diskuze je o funkci Photocasting v aktualizovaném iPhotu. To prý narušuje mnoho internetových standardů podle členů RSS komunity.

iPhoto 6 prý nerozumí základním kamenům HTTP, základním kamenou XML a základním kamenům RSS. Ignoruje možnosti HTTP, které Netscape 4 podporoval již v roce 1996. Špatně implementuje funkce XML, které měl i Microsoft správně již v roce 1997. Ignoruje také 95 procent RSS a Atom standardů a zbylých pět procent používá špatně.

Photocasting dovoluje Macovským uživatelům sdílet fotografie přátel a rodiny. Funkce automaticky uploaduje fotografie na server a publikuje k nime RSS.

Jiní uživatelé se pak mohou připojit přes iPhoto či jinou čtečku RSS a dovoluje automaticky obdržet akualizace, když se objeví nová fotografie.

Při uvedení iPhoto Steve Jobs tvrdil, že iPhoto dodržuje RSS standardy a každý se může k RSS přihlásit a nepotřebuje k tomu ani Maca.

První testy však ukázaly, že Photocasting nefunguje s některými čtečky RSS protože se odkloňuje od běžných RSS praktik.

"Je to špatné. Je zde mnoho chyb, formát data je špatný a jsou zde elementy, které nejsou popsány v RSS standardu," tvrdí Dave Winer - považovaný za tvůrce RSS. "Předpokládám, že záměry Apple byly dobré, že se nepokoušejí zabít RSS. škoda že se s některým z nás nedohodli abychom jim pomohlis chybami aplikace ještě před jejím prodejem.", postěžoval si Dave Winer.

Poslat Apple zřejmě nedodržel RSS standardy na facebook
Publikováno 30.11.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License