Apple si pojistil dodávku PowerPC procesorů do konce roku 2008

Apple si pojistil dodávku PowerPC procesorů do konce roku 2008

ThinkSecret publikoval zprávu, podle které Apple podepsal s Freescale Semiconductor smlouvu, ve které se Freescale zavázal dodávat procesory až do 31. prosince 2008.

Podle podmínek smlouvy, Apple má být schopen od Freescale kupovat microprocesory, které jsou v nabídce v době podpisu smlouvy.

ThinkSecret není jasné, proč Apple požadoval možnost koupit si PowerPC procesor ještě v roce 2008, když v roce 2006 má být celá jeho produktová řada transformována na Intel. Já se domnívám, že důvod je zřejmý. Apple chce ještě dva roky držet podporu na své produkty, ať již záruční či pozáruční. ThinkSecret se domnívá, že požadavek vznesl Freescale aby ochránil své investice. Pravda bude asi někdé mezi.

Freescale v současnosti vyrábí PowerPC G4 čipy, které Apple používá ve svém eMaců, iBoocích, PowerBoocích a Macu mini. 0čekává se, že Apple adoptuje procesor PowerPC 7448 od Freescale - malý upgrade pro PowerPC 7447A procesory, které Apple v současnosti používá - minimálně v PowerBoocích. Plány na G4 procesory byly prý zrušeny po přechodu na Intel.

Poslat Apple si pojistil dodávku PowerPC procesorů do konce roku 2008 na facebook
Publikováno 30.11.2004
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License