Apple pokračuje v ignorování enterpise segmentu trhu

Apple pokračuje v ignorování enterpise segmentu trhu

Podle článku, který vyšel na MacWorldu, Apple usilovně ignoruje enterprise trh. Problematika tohoto trhu je totiž v tom, že ačkoliv vám jediná firma může vytvořit zakázku na miliardu aniž by mrkla okem, současně jsou na vás jako na dodavatele kladeny podmínky. Ty se týkají zejména podpory - například výměna hardware do 24 hodin v případě chyb, technické podpory 24/7 atp.

Článek na MacWorldu upozorňuje, že Apple je v oblasti podpory svého vlastního zboží velmi laxní. A místo toho, aby se snažil svému klientovi pomoci, spíše se mu snaží vysvětlit, že to není vina Apple. Situace je trochu lepší, pokud si zákazník zakoupí enterprise podporu, nicméně ani tehdy není situace příliš růžová. Článek upozorňuje na to, že ve srovnání například se Sunem je podpora Apple velmi mizerná.

Podpora však není jediným důvodem, proč si vede Apple v enterprise segmentu tak špatně. Dalším důvodem je obrovská setrvačnost tohoto segmentu. Upřímně řečeno, žádná společnost nechce riskovat, že by ztratila přístup ke svému serveru jen proto, že se někomu líbí ta či ona značka. Změna platformy či hardware se děje jen ve dvou případech - když je to pro společnost finančně výhodné a když původní hardware doslouží, což je v podstatě jiná varianta té první.

Pokud se bavíme o enterprise segmentu a podpoře, žádná velká společnost nemá zájem o spolupráci s dealerem. Ta bude komunikovat přímo s Apple. Myslíte si, že v Čechách by nějaká taková spolupráce byla možná? S Apple v žádném případě a pokud náhodou ano, tak utrpí celý trh. Proč? Když si například u HP koupíte serverovnu vybavenou počítači, pracovníci HP s vámi dohodnou nabídku a předají její realizaci svému distributorovi. Ten pak komunikuje se společností a ve finále prodává vybavení a zajišťuje instalaci. V případě, že je nějaký problém, nevolá se distributor, ale přímo HP, které zajistí aby někdo z jeho techniků dorazil. V Čechách udělat něco takového s Apple? Budete potit krev a pak se vám podaří s CDS dohodnout cenu, která podrazí všechny dealery. Žádný dealer není schopen zboží za tu cenu dodat. Když nastane problém, budete si muset najít nějaké servisní středisko a řešit jej s ním. Nevím o tom, že by CDS drželo horkou linku 24/7, ale pořád taky je ještě centrála Apple, která v tomto směru také pokulhává. Je však možné, že se situace již změnila. Pokud ano, rád připíšu k článku dementi.

Poslat Apple pokračuje v ignorování enterpise segmentu trhu na facebook
Publikováno 30.11.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License