Apple aktualizoval software v Apple TV

Apple aktualizoval software v Apple TV

Nejsem velkým fanouškem Apple TV a stále si myslím, že to není dosud produkt určený do Čech. Hlavním důvodem je absence podpory alespoň titulků, když už ne česky mluvících filmů. Ale podívejme se, co Apple uživatelům Apple TV přichystal.

  • iTunes Extras - Pokud si koupíte film s iTunes Extras, bude si moci užívat poděkování a informace za scénou. Budete mít přístup ke speciálním funkcím, sledovat rozhovory a upoutávky, zobrazovat fotografie přímo z Apple TV
  • iTunes LP - společně s nahraným albem získáte také vizuální zážitek. Po stažení vybraného alba si užijete nádherně navržený interaktivní svět -- moho je vyrobeno umělci -- na plné obrazovce Apple TV. Zatímco posloucháte oblíbené skladby, můžete se ponořit do anymovaných textů a not, sledovat video a vidět fotky umělců a skupin, nehledě na další bonusové materiály.
  • Genius Mixy - Nová funkce iTunes library, které umožňuje nalézt skladby, které dobře k sobě pasují zcela automaticky
  • Vizuální pomoc -- Události a Obličeje - Apple TV přináší jednoduchost a organizaci iPHota na velkou obrazkou s Events a Faces. Události dovolí uživateli procházet fotografie uspořádany podle událostí, např. "Dům na pláži" nebo "Výlet do Vegas". Faces (Obličeje) umožňují rozpoznávání obličejů lidí na fotografii a tak si můžete prohlížet fotky jen určitých osob.
  • Streamované internetové rádio - můžete si poslouchat tísícovky streamovaných radiostanic jakéhokoliv žánru, včetně rocku, reggae, klasiky či jazzu. Apple TV nyní zahrnuje stanice ve kvalitním formátu HE-AAC.

Jak již víte od vypuštění iTunes 9, nový iTunes LP formát představený právě s iTunes 9 je určen pro prodej alb. Nový formát přichází s dalším obsahem jako fotografie, videa a jiný bonusový materiál. iTunes LP formát byl spojen s iTunes Extras, který umožňuje přidávat bonusové materiály k filmům, tak jak je to u tradičních DVD.

Celá tato legrace je postavena okolo TuneKit JavaScript frameworku, která je postavena na otevřených Web standardech jako HTML a CSS. Tunekit obsah je určen pro rozlišení 1280x720 bodů, což je příliš velké pro přehrávání na 13" MacBooku Pro bez full screen módu. Nicméně přesně pasuje na HDTV výstupní rozlišení Apple TV a umí převzorkovat na 480p displej.

Poslední aktualizaci Apple TV zažil kráce pro MacWorld Expu v lednu 2008. Další aktualizace by měla zahrnut funkce Snow Leoaparda, včetně QuickTime X a jeho HTTP Live Streaming protokolu.

Apple současně s upgradem Apple TV upravil také iTunes na verzi 9.0.2. Nová verze iTunes přidává možnost zobrazovat mřížku na tmavém pozadí a vylepšuje podporu a přístupnost - tedy nikoliv pro Palm Pre, kde opět rozbíjí synchronizaci. 88,5MB update je dostupný přes Software Update nebo přímo u Apple. Vyžaduje Mac OS X 10.4.11 nebo pozdější, Windows Vista 64, Windows XP SP 2 nebo pozdější a nebo Windows 7.

Poslat Apple aktualizoval software v Apple TV na facebook
Publikováno 30.11.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License