Apple TV aneb co ve specifikacích nenajdete

Apple TV aneb co ve specifikacích nenajdete

Apple na Macworld Expu představil Apple TV, produkt na který se čekalo již od léta. Uvedl co všechno lze s ním dělat, avšak pozapoměl uvést na čem je tento hardware postaven.

Apple Insider věří, že Apple TV je postaven kolem již zastaralého procesoru Pentium M (kódové označení Crofton), který byl podtaktován aby běhal na 350 MHz sběrnici. Čip má jádro, z doby před tím, než se vyráběly vícejaderné procesory s 2MB L2 cache.

Pentiu M pro dekódování videa pomáhá nVidia G72M s 64MB DDR2 pamětí (prakticky GeForce Go 7400) a 256MB 400MHz DDR2 hlavní systémové paměti, která má být vestavěná v logické desce.

Interní 40GB disk je 2,5 palcový PATA. Uživatelé mohou synchronizovat iTunes knihovnu s diskem, ale potřebují připojení k internetu při přehrávání skladeb zakoupených přes iTunes Music Store.

Apple TV se může připojit do sítě dvěmi možnostmi - přes 802.11n bezdrátové rozhraní nebo přes 10/100 Ethernet. Bohužel zařízení nebude fungovat jako samostatný bezdrátový router nebo podporovat AirTunes technologii.

Hlavním účelem zařízení je pracovat jako set-top-box který bude streamovat audio a video obsah až z pěti iTunes knihoven na širokoúhlé HD TV.

Ačkoliv Apple dodává Apple TV s USB portem, ten je určen čistě pro servisní a diagnostické účely. Apple TV se začne prodávat příští měsíc a bude vyžadovat iTunes 7.1 a QuickTime 7.1.5, které se právě připravují.

Poslat Apple TV aneb co ve specifikacích nenajdete na facebook
Publikováno 30.11.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License