Adoptování Windows Vista je rychlejší než růst podílu Mac OS X na trhu

Adoptování Windows Vista je rychlejší než růst podílu Mac OS X na trhu

"Operační systém Microsoft Windows Vista vytrvale zvyšuje svůj podíl na trhu a přebírá tak podíl systému Mac OS X, který je v poslední době spíše stabilní." Tvrdí ve své studii společnost NetApplications.

Kdo však k takovému tvrzení potřebuje studii? Podívejte se na podíl prodaných PC a Maců. Pokud si uvědomíte, že všechny nové PC se dnes již prakticky nedodávají ze starší verzí Windows, je zřejmé že podíl na trhu Windows/Vista versus Mac OS X nemůže vypadat dobře ve prospěch Mac OS X.

Kevin McLaughlin pokračuje: "V únoru trh Mac OS X dělal 6,38 procenta, zatímco Vista získala pouhých 0,93. V červenu podíl Mac OS X na trhu byl snížen na 6 procent, zatímco Vista má již podíl 4,52"

Upřímně řečeno, výsledkem práce společnosti NetApplications není studie. Vzali prostě vzorek spolupracujích www serverů a zjistili jaké se používají operační systémy. To není měření podílu na trhu, to je měření který OS byl použit pro návštěvu specificky vybraných www stránek. Ve své podstatě nikdo není schopen dodat skutečný podíl na trhu, vždy se jedná o více či méně kvalifikovaný odhad skutečnosti na základě statistických metod.

A McLaughlin pokračuje: "Mnoho firem poskytujících IT služby tvrdí, že jejich zákazníci stále nevidí žádné obchodní výhody v přijmutí Visty a vyhýbají se migraci na další generaci OS dokud problémové aplikace a hardware nebudou ošetřeny. Mnoho lidí věří, že to se stane teprve tehdy, až vyjde první oficiální service pack 1 koncem roku."

Tady se dopouští značné nepřesnosti. Microsoft prozradil ředitelům jedné z největších PC firem, že formální verzie Windows Vista SP 1 nebude dříve než v roce 2009.

Největší zákazníci Microsoftu nyní spustili oranžovou barvu na pomyslném semaforu adopce Visty. Začátkem měsíce, Dell Europe prohlásil, že společnost opouští od strategie, že by zákazníci museli upgradovat na Visty. V pondělí president Aceru Gianfranco Lanci šel ještě dále a v rozhovoru pro německou verzi Financial Times prohlásil, že Celý IT průmysl je z Windows Vista zklamán.

Poslat Adoptování Windows Vista je rychlejší než růst podílu Mac OS X na trhu na facebook
Publikováno 30.11.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License